Historia Zboru: 26 lat w skrócie

Pierwsze spotkanie miało miejsce w 1978 roku w małej miejscowości Jaktorów, 35km na południowy zachód od centrum Warszawy. Była to stacja misyjna jednego z lokalnych Zborów w Warszawie. Rodzina Karzelek udzieliła gościny stacji misyjnej więć spotkania odbywały się w ich domu a Erwin Karzelek został wyznaczony jako kierownik stacji misyjnej. W roku 1980, stacja misyjna została zamieniona na samodzielny Zbór i wynajęliśmy budynek w pobliskim mieście Żyrardów - 48km na południowy zachód od Warszawy. Erwin Karzelek pozostał liderem tej służby i został mianowany na Pastora. Oprócz regularnych nabożeństw niedzielnych prowadziliśmy również specjalne zajęcia dla dzieci. Następnie w roku 1986 z różnych względów musięliśmy opuścić wynajmowany budynek, ale dzięki Bogu w międzyczasie rodzina Karzelek wybudowała swój nowy dom w Żyrardowie, więc ponownie otworzyli swój dom na mejsce zgromadzeń Zboru. Gdy w 1988 rodzina Karzelek wyjechała do Niemiec, Tadeusz Weremiewicz został wyznaczony do kontynuowania tej służby. Po pewnym czasie rodzina Karzelek odsprzedała budynek Kościołowi i Pastor Tadeusz Weremiewicz wraz z rodziną wprowadził się do części budynku zborowego sprawując jednocześnie służbę gospodarza obiektu.Jako Zbór podjęliśmy decyzję aby nasze miejsce zgromadzeń nazawać "DOM MODLITWY", co było wyrazem naszych modlitw.


W roku 1999 Pastor Tadeusz Weremiewicz przeprowadził się się do swojego porzedniego miesjca zamieszkania a Sł. i J. Wozniccy wprowadzili się do budynku zborowego przyjmując na siebie obowiązki gospodarzy obiektu. W roku 2000 pojęliśmy decyzję o przeniesieniui pracy Zboru do pobliskiego miasta Grodzisk Mazowiecki - 30km od Warszawy. Z wielu powodów zdecywaliśmy się sprzedac budynek i teren w Żyrardowie i znaleść odpowiednie miejsce w Grodzisku Mazowieckim. Wtedy też rodzina Woznickich wyprowadziła się z budynku zborowego do swojego poprzedniego miejsca zamieszkania w Grodzisku. Rozpoczęliśmy pracę ewangelizacyjną na terenie Grodziska i po pewnym czasie zaczęły się też regularne spotkania. W każdą niedzielę spotykaliśmy się w mieszkaniu rodziny Sosnowskich a w piątek młodzierz spotykała się w mieszakniu rodziny Woznickich.Po za spotkaniami Grodzisku Mazowieckim w roku 2001, po prawie 20 latach przerwy, "wznowiliśmy" regularne spotkania na stacji misyjnej w Jaktorowie w domu E i R Weremiewicz.

Również w roku 2001 z Bożą pomocą sprzedaliśmy w końcu budynek Zborowy w Żyrardowie a pod koniec tego roku zakupiliśmy budynek w Grodzisku Mazowieckim, w którym obecnie się zbieramy. Po wykonaniu wielu prac wykończeniowych i adaptacyjnych, 10 miesięcy po kupnie budynku, dnia 15 września 2002, odbyło się uroczyste nabożeństwo dziękczynne. Było to pierwsze nasze spotkanie w nowym budynku i razem z naszymi przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi dziękowaliśmy Bogu za to co już mogliśmy zrobić, ale też prosiliśmy o Jego dalsze błogosławieństwa. Wszystkie spotkania i nabożeństwa zostały przeniesione do nowej kaplicy. Podobnie jak wcześniej w Żyrardowie tak i tutaj, w Grodzisku, na budynku umieściliśmy tablicę "DOM MODLITWY". Budynek jest wykończony tylko częściowo i wciąż jest jeszcze mnóstwo pracy do wykonania. Z Bożą pomocą chcemy wykonać to wszystko we własnym zakresie. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy wielką grupą, ale modlimy się do naszego Boga i ufamy, że On daruje nam wzrost. Na obecną chwilę, po za dwoma matkami opiekującymi się małymi dziećmi, wszyscy dorośli z naszej społeczności mają pracę, co, przy stopie bezrobocia jaką mamy w polsce, uważamy za szczególne Boże błogosławieństwo.

                                   Copyright 2009 - 2017 by www.ewangeliczni.com         Wszystkie prawa zastrzeżone!